+90 444 66 64 info@omni.com.tr

Restoran POS Otomasyon sistemi, işletmelerde personel görevlerinin bir kısmını üstlenen makine işgücünün uygulanması ve bu anlamda işletmenin makineleştirilmesidir. Restoran işletmelerine yüksek anlamda verim sağlayan dönüşümlerin yapılması ile bir yandan sisteme tam uyumlu biçimde entegre olan sistem hedeflenmektedir. Bu sistemler işletmeler ve sektör alanları içerisinde özgün kurulumlar da gerektirebilmektedir. Bunun sebebi her işletmenin belli özgün oranlarda insan işgücüne ihtiyaç duymasıdır.

İşletmeler yarı otomasyon ve tam otomasyon sistemleri olmak üzere farklı yoğunluklarda otomasyon uygulamaktadır. İşletmelerde iş gücü üreten toplam unsurların insan ağırlıklı olması ile yarı otomasyon, makine ağırlıklı olması ile tam otomasyon sistemi uygulanmış olur. İşletmeler, işleyişleri bakımından ihtiyaç duydukları minimum insan hizmetini karşıladıktan sonra geriye kalan ihtiyacı yarı otomasyon ve tam otomasyon sistemleri ile ile karşılayarak daha hızlı, hatasız ve güvenli bir sistemi hedeflemektedir. Yine de müşteri ile iletişimin ve etkileşimin daha samimi bir ortam yaratması arzulanan restoran işletmelerinde insan işgücü belli bir seviyeye kadar indirilebilmektedir. Bu seviyeden bir kademe altı self-servis işletmelerin verdiği hizmete göre kıyaslarsak farklı bir atmosfer yaratacak, istenilen ortamın bozulmasına sebep olacaktır. Restoran POS Otomasyon Sistemleri de bu anlamda çalışan personele iyi entegre olabilmeli, estetik bir görünüşe sahip olmalı aynı zamanda hızlı ve hatasız bir işleyiş sağlamalıdır.

Restoran Otomasyon Sistemlerinde makine işgücünün insan iş gücü ile tam uyumlu olması,  çalışan personel hatalarının önüne geçecek, işlem yapılmasına ve uygulanmasına hız katacak, farklı departmanlar arasında koordineyi sağlayacak, anlık etkileşim sayesinde zamandan ve mesafeden kazandıracak, çalışan güven ve huzurunu olumlu etkileyecektir.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ressistem/public_html/wp-includes/functions.php on line 4613

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ressistem/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111