+90 444 66 64 info@omni.com.tr

POS sistemleri, günümüzde işletmelerin verdiği hizmetlerin genişlemesi ve gelişmesine paralel olarak öncüsü olan yazarkasaların birçok ek işlev ve donanım edinmesi sonucu oluşmuştur. Başlangıçta sadece fiş kesme amacı ile kullanılan yazarkasalar artık tüm satış ve raporlama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Teknolojinin günden güne insan işgücü ile daha uyumlu gelişmesi, çalışan personelin de zamanını müşteri ile iletişime ve hizmete vermesini mümkün kılmıştır. Konuk ağırlama ve perakende sektöründe POS sistemleri her ne kadar tüm operasyonları yürütebilecek yetkinlikte olsa da müşteri sadakati ve memnuniyeti açısından insan işgücü her zaman vazgeçilmez olacaktır. Bu sebeple POS sistemlerinin bir denge içerisinde uygulanması, çalışan diğer personel ve cihazlarla uyumlu bir işleyişe sahip olması amaçlanmaktadır.

POS sistemleri mobil terminaller ve sabit satış terminalleri olmak üzere iki ana cihaz sunmaktadır. Günümüzde neredeyse tüm işletmeler sabit satış terminallerini kullanmaktadır. Masada sipariş ve hesap işlemi gerçekleştiren işletmeler ek olarak kullandıkları mobil terminaller ile daha hızlı ve hatasız işlem yapmaktadır. Özellikle çok katlı veya geniş arazili işletmeler aldıkları siparişleri anlık olarak mutfak, kasa gibi diğer departmanlara ileterek siparişlerin eksiksiz alınmasını ve hızlı hazırlanmasını, satış işlemlerinin sorunsuz gerçekleşmesini sağlamaktadır. Mobil terminaller sabit satış terminallerinin tüm fonksiyonlarını yerine getirebilmektir.

POS Sistemleri birçok ek donanım sağlayarak işletmelerde farklı işlevleri de üstlenmekte, yardımcı ve düzenleyici rol oynamaktadır. Örneğin Omni POS Sistemleri’nin sunduğu yazıcılar, mutfak siparişlerini düzene koyarak fatura adisyon ve hesap basımları gerçekleştirmektedir. Daha düzenli bir mutfak ve eksiksiz bir işleyiş sunarak stok yazılımları ile de entegre çalışabilmektedir. POS sistemleri içerisinde farklı işlevleri ile para kasası, müşteri gösterge ekranı, manyetik kart okuyucu, terazi, barkod okuyucu ve mutfak gösterge sistemi  gibi birçok ek donanım bulunmaktadır.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ressistem/public_html/wp-includes/functions.php on line 4613

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ressistem/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111